Новий оператор ГТС повноцінно запрацює з 2018 року – Міненерго

Новий оператор газотранспортної системи України – ПАТ “Магістральні газопроводи”, який буде створено у процесі андбандлінгу НАК “Нафтогаз України”, повноцінно запрацює не раніше 1 кварталу 2018 року. Про це на прес-конференції сказав заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Прокопів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“По Стокгольму є затримка. Кінцеве рішення буде не пізніше 30 листопада 2017 року. Виходячи з цих передумов, ми отримаємо незалежного оператора ГТС у І кварталі 2018 року”, – зазначив Прокопів.

 

За його словами, протягом 30 днів після кінцевого рішення Стокгольмського арбітражу активи ПАТ “Укртрасгаз” мають бути передані до ПАТ “Магістральні газопроводи”, а протягом 60 днів – розпочата сертифікація нового оператора ГТС. Крім того, необхідно підготувати нормативно-правову базу.

 

“Ми повинні опрацювати проект договору на управління державним майном, а також зміни до 5 законопроектів, опрацьовані спільно з Енергетичним співтовариством. До 1 вересня їх необхідно подати до ВР, а за осінь треба провести ці зміни”, – додав Прокопів.

Крім того, до кінця 2018 року будуть підготовлені висновки щодо моделі управління МГУ, а до 2019 року – також компанії ПАТ “Підземні газосховища України”.

Як повідомлялося, в листопаді 2016 року Кабінет міністрів в рамках реформування НАК “Нафтогаз України” ухвалив рішення про створення нової компанії-оператора ГТС – ПАТ “Магістральні газопроводи України”.

 

Очікується, що ПАТ “Магістральні газопроводи України” у 4 кварталі цього року отримає наглядову раду, що складатиметься з 7 членів: чотирьох незалежних та трьох представників держави.

 

Міненерговугілля до 1 вересня визначиться з майном, яке перейде від Укртрансгаз до нового оператора газотранспортної системи.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0