Парубій підписав закон про Вищу раду правосуддя

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Законопроект №5180 про Вищу раду правосуддя. Про це свідчить інформація на сторінці закону на сайті парламенту. Так, останній етап проходження документа – підписаний головою Верховної Ради України і переданий на підпис Президенту.

 

Зокрема, Вищу раду правосуддя передбачається наділити повноваженнями звільняти суддів, вносити Президенту подання про їх призначення, приймати рішення про порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності, залучати їх до дисциплінарної відповідальності. Також раду передбачається уповноважити позбавляти недоторканності суддів, підозрюваних в кримінальних злочинах.

 

Згідно з проектом, Вища рада правосуддя також буде вирішувати питання переведення суддів, їх відряджень, а також затверджувати їх кількість в судах. Крім того, раду передбачається уповноважити призначати і звільняти голову Державної судової адміністрації та його заступників.

 

Відповідно до закону, рішення ради можуть бути оскаржені тільки в Верховному суді.

 

Зазначимо, що реорганізація Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя передбачена змінами до Конституції України в частині правосуддя.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0