Парубій про НАТО: Україна не просто кандидат або прохач, а надійний союзник

Україна завдяки зміцненню позицій армії на сьогодні може виступати не просто кандидатом на вступ до НАТО, а й надійним союзником Альянсу.

 

Про це заявив Голова Верховної Ради Андрій Парубій у середу, 18 жовтня, під час комітетських слухань на тему “Наближення України до стандартів НАТО: перешкоди та досягнення. Стан виконання Річної національної програми співробітництва під егідою Комісії Україна-НАТО та Стратегічного оборонного бюлетеня України”.

 

“Вступ України в НАТО, без перебільшення, можна віднести до ключових стратегічних завдань Української держави. І дуже важливо, що ми говоримо про вступ до НАТО в той період, коли Україна змушена відбивати російську агресію на східних кордонах, коли питання безпеки для Української держави є питанням номер один. І ми усвідомлюємо, що загроза, яку несе Путін, – це загроза не тільки для України, а й для всього вільного світу, для всієї світової системи безпеки… Кожен розуміє, що загроза Путіна стосується і Європейського Союзу, і євроатлантичного простору. Тому питання колективної безпеки є для нас питанням ключовим. НАТО є єдиною організацією в світі, яка здатна зупинити агресію Путіна. І Україна на сьогодні може виступати не просто кандидатом, не просто прохачем, а надійним і твердим союзником НАТО. Сьогоднішня українська армія вже стала однією з найпотужніших армій Європи. Українська армія здобула бойовий досвід, яким ми ділимось із нашими партнерами Євроатлантичного альянсу”, – сказав глава парламенту.

При цьому Парубій зауважив, що співпраця між Альянсом і Україною може вийти на новий рівень завдяки виконанню Україною зобов’язань і переходу на стандарти НАТО в українській системі безпеки до 2020 року.

Голова Верховної Ради також нагадав, що навесні 2020 року в Україні пройде засідання Парламентської асамблеї НАТО.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0