ПАРЄ позитивно оцінює прогрес реформ в Україні

У складних умовах російської агресії моніторинговий комітет ПАРЄ позитивно оцінює прогрес реформ в Україні, але закликає активізувати боротьбу з корупцією. Про це йдеться у проекті резолюції ПАРЄ «Функціонування демократичних інституцій в Україні», яка буде проголосована у середу, 25 січня, на зимовій сесії Асамблеї у Страсбурзі, повідомляє Укрінформ.

 

«Парламентська асамблея вітає амбітну програму реформ, започатковану українським керівництвом з метою виконання вимог українців, висунутих під час Революції Гідності. Асамблея визнає, що ці реформи проходять у складних умовах, спричинених російською агресією на сході України та нелегальною анексією Криму», – йдеться у проекті документа.

 

Проект резолюції підготували доповідачі Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні депутати Джорді Шукла (Іспанія) та Алекс Фішер (Німеччина).

 

Доповідачі відзначають, що відсутність прогресу в імплементації Мінських домовленостей не повинна бути причиною для гальмування процесу реформ та демократичної консолідації країни.

 

Особливо у проекті резолюції вказується на прогрес конституційної реформи, яка, натомість, ще має бути завершена ухваленням змін до Конституції, що також є важливим для просування судової реформи.

 

Натомість Моніторинговий комітет висловлює занепокоєння щодо прав людини у положеннях Закону України про люстрацію. У проекті резолюції міститься заклик до Верховної Ради України внести зміни до цього законодавства згідно з європейськими стандартами.

 

Також, на думку доповідачів, в Україні все ще залишається високим рівень корупції.

 

У проекті резолюції вказано, що відсутність конкретного прогресу у цій сфері може потенційно зменшити ефект від амбітного порядку денного реформ та, у довготривалій перспективі, підірвати довіру громадськості й мати негативний вплив на політичну і судову системи загалом.

 

«У цьому зв’язку Асамблея занепокоєна тим, що боротьба проти корупції просувається дуже повільно, а конкретні результати обмежені», – йдеться у проекті документа.

 

ПАРЄ також планує закликати Україну ухвалити виборчий кодекс за європейськими стандартами та ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0