Первинна меддопомога: Зубко каже, регіони мають вже починати створення мережі

Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко заявляє, що регіони повинні невідкладно приступити до формування мережі надання первинної медичної допомоги. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

 

“Регіони отримали Порядок, у відповідності до якого працюватимуть над формуванням спроможних мереж надання первинної медичної допомоги (ПМД) і мають невідкладно приступити до його виконання”, – сказав він.

 

Зубков висловив сподівання, що Мін’юст якнайшвидше зареєструє цей наказ, і зазначив, що регіони вже можуть його використовувати у роботі.

 

За його словами, документ визначає механізм та умови формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, а також порядок розроблення і затвердження плану спроможної мережі надання ПМД.

 

Зубко нагадав, що така робота ведеться на виконання Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», який був ініційований Президентом України та набув чинності 31 грудня 2017 року.

 

«В країні четвертий рік впроваджується децентралізація, а в її контексті – і секторальні реформи, зокрема в сфері охорони здоров’я. Зрозуміло, що тут треба, поряд з іншими завданнями, першочергово якісно вибудувати систему первинної ланки медицини. На цьому рівні мають забезпечуватися не менше 80% медичних звернень, яке це робиться в розвинених країнах… Перший крок – формування відповідної мережі, яка буде доступною для кожної людини незалежно від місця проживання», – прокоментував Зубко.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що в областях повинні приступити до цієї роботи невідкладно.

Він також нагадав, що держава в цьому році спрямувала 5 млрд грн для розбудови первинної ланки медицини, головним чином у сільській місцевості, де багато років цьому питанню приділялося недостатньо уваги.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0