Петренко каже, що треба звільнити щонайменше 800 суддів

Парламент має звільнити 800 суддів, призначених протягом останніх п’яти років, більшість з яких призначалася колишнім президентом Віктором Януковичем. Про це міністр юстиції Павло Петренко заявив у понеділок під час “круглого столу”, повідомляє Укрінформ.

 

«Реальне очищення персонального складу судового корпусу. Ми маємо близько 8 тисяч суддів. Та ініціатива, яку ми озвучили, зараз палко критикується представниками судової системи. Близько 800 суддів, які призначалися протягом останніх п’яти років, більшість з них призначались колишнім президентом Януковичем, повинні бути відправлені парламентом на волю. Ми повинні відкрити 800 вакансій на посади суддів місцевих судів», – підкреслив Петренко.

 

За його словами, робоча група, яка розробляла зміни до закону про судоустрій, дослухалася до ініціатив Міністерства юстиції повністю оновити суддівський корпус, тому число суддів, що підлягають звільненню, може в подальшому зрости.

«Мова вже йде не про 800 суддів, а про 1800 суддів, які призначалися на п’ятирічний строк. Суть тих законодавчих звільнень, які зараз пропонуються, передбачає, що ці судді не можуть бути автоматично призначені на безстроковий період, а по вакансіях, які будуть відкриті, ми отримаємо публічні конкурси», – зазначив міністр.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0