Порошенко просить Раду ратифікувати два важливі європротоколи

Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту проект закону України «Про ратифікацію Протоколів № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод». Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

 

“Протокол № 15 та факультативний Протокол № 16 до Конвенції розроблені Комітетом Міністрів Ради Європи та сприятимуть вдосконаленню діяльності Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ), зменшенню строків прийняття Судом рішень та підвищенню стандартів захисту прав людини на національному рівні”, – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, Протокол № 16 надасть можливість Верховному Суду до винесення рішення у конкретній справі отримати від ЄСПЛ консультативний висновок з питань тлумачення або застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. “Це є ефективним механізмом попередження судових помилок у застосуванні Конвенції і сприятиме формуванню позитивної судової практики у питаннях захисту прав людини”,  – зазначається у повідомленні.

11 вересня 2017 року виповнюється 20 років з дати набрання чинності Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод для України.

Протоколи № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод були підписані Україною 20 червня 2014 року.

 

Станом на 6 вересня 2017 року Протокол № 15 до Конвенції підписано 45 державами, 35 із них уже висловили свою згоду на обов’язковість для них цього Протоколу.

 

Протокол № 16 до Конвенції вже підписали 18 держав, 8 з яких висловили свою згоду на обов’язковість для них цього Протоколу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0