Порошенко змінив порядок захисту інтересів України у закордонних судах

Президент Петро Порошенко вніс зміни до Порядку здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів у закордонних юрисдикційних органах. Відповідний указ опубліковано на сайті Глави держави. 

 

“Абзац другий пункту 1 замінити чотирма абзацами такого змісту: “Цей Порядок не застосовується до відносин, що виникають у зв’язку із захистом прав та інтересів України під час: урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ, учасниками яких є виключно суб’єкти міжнародного права; урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, пов’язаних із виконанням державних боргових зобов’язань України. Забезпечення захисту прав та інтересів України під час розгляду справ, зазначених в абзаці четвертому цього пункту, здійснюється Міністерством фінансів України разом із Міністерством юстиції України та Міністерством закордонних справ України”, – йдеться у документі.

При цьому в указі уточнюється, що іноземний суб’єкт — це іноземна юридична чи фізична особа. “Для цілей цього Порядку іноземними суб’єктами також вважаються громадяни України, юридичні особи України, особи без громадянства у разі пред’явлення ними у закордонному юрисдикційному органі позову до України, що має на меті або може призвести до виникнення зобов’язання держави стосовно таких осіб за результатами розгляду відповідного позову”, – зазначається у документі.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0