Президент ветував закон про 1,9 мільярда для пільговиків

Президент ветував закон про перерозподіл 1,9 млрд грн з Держбюджету на пільговий проїзд.

 

Президент Петро Порошенко пропонує парламенту відхилити закон про внесення змін до додатків №3 та №7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” щодо перерозподілу понад 1,9 млрд грн субвенцій з Державного бюджету на пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок коштів субвенцій місцевим бюджетам на надання пільг і житлових субсидій, на оплату електроенергії і водопостачання. Про це зазначається у пропозиціях Глави держави, розміщених на офіційному сайті Верховної Ради.

 

“Закон України “Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до Закону України “Про Державний бюджет” категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг” не підтримується, тож пропоную його відхилити”, – підкреслив Президент.

 

На думку Порошенка, зміни, які передбачає нормативно-правовий акт, створюють ризик недофінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, оскільки через передбачене у 2016 році підвищення тарифів на послуги ЖКГ економія за вказаною субвенцією не очікується. Зокрема, за розрахунками Міністерства фінансів, кількість пільговиків, які мають право на житлові субсидії, може зрости з 5,4 до 7 млн осіб.

 

“За таких обставин пропоновані Законом, що надійшов на підпис, джерела покриття видатків, що виникають внаслідок запровадження нової субвенції, є нереалістичними і призведуть до розбалансування державного бюджету, що суперечить міжнародним фінансовим зобов’язанням України”, – підкреслив Глава держави.

 

Крім того, він наголосив, що наявна система відшкодування витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян в умовах відсутності механізму обліку пільгових перевезень, будь-яких обмежень щодо кількості, відстані та напрямків поїздок не є ефективною, не дозволяє контролювати облік пільгових перевезень (кількість пільговиків, які фактично користуються транспортом, вид транспорту, кількість поїздок тощо).

 

Як повідомлялося, 18 лютого Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до додатків №3 та №7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг”, який встановлює субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот) і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в обсязі 1,9 млрд грн.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0