ProZorro запроваджує ризик-індикатори, щоб відсіювати “аномальні закупівлі”

Система ризик-індикаторів ProZorro дозволяє в автоматичному режимі виявляти закупівлі, у яких потенційно є порушення норм та принципів Закону “Про публічні закупівлі”. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

 

«30 серпня 2017 запрацювала система ризик-індикаторів ProZorro. Вона дозволяє в автоматичному режимі виявляти закупівлі, у яких потенційно є порушення норм та принципів Закону “Про публічні закупівлі”. На початковому етапі розпочато обрахунок 16 показників, які сигналізують про ризики. В перспективі таких буде понад 60», – йдеться в повідомленні.

У Мінекономрозвитку зазначають, що серед критеріїв, які відслідковує система: аномальна економія (понад 60%), робота постачальника тільки з одним замовником, не деталізоване тендерне оголошення, надмірно велика кількість лотів в одній закупівлі та інші. Відображення інформації системи відбувається в реальному часі. Вже зараз можна побачити візуалізацію, яка надає інформацію по ТОП-замовниках в системі. Для прикладу, станом на сьогодні система відзначила, що у Рівненської АЕС ознаки ризику мають 884 з 1334 закупівель, у філії “Магістральні нафтопроводи “Дружба” ПАТ “Укртранснафта” 851 – з 2047, у Запорізької АЕС 752 з 1143. Також система відзначила, що найбільш поширеними ризиками є  “Переможець незначно змінював ціну”(41%), “Дуже малий крок пониження ціни” (35%),  “Не деталізований CPV (код товару, який закуповують)” (зустрічається майже у 13% обрахованих закупівель).


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0