Рада сьогодні ратифікувала низку міжнародних угод

Рада ратифікувала Угоду між Україною та Португальською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом від 22 травня 2017 року. За ухвалення відповідного проекту закону № 0172 в цілому проголосували 238 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

Після набрання чинності угода становитиме правову основу для взаємної охорони інформації з обмеженим доступом, яка буде передаватися або створюватися в ході співробітництва між Україною та Португальською Республікою.

 

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що угода забезпечує рівноправний, партнерський характер взаємовідносин у процесі інформаційного обміну та зобов’язує сторони вживати необхідні заходи для охорони отриманої під час співробітництва інформації з обмеженим доступом.

 

Суб’єктами виконання цього міжнародного договору з української сторони є державні органи, підприємства, установи та організації, які відповідно до національного законодавства провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, та отримали дозвіл на передачу секретної інформації іноземному партнеру.

Угодою зобов’язано компетентні органи України та Португальської Республіки забезпечувати належний державний контроль за дотриманням суб’єктами співробітництва вимог законодавства держав Сторін під час обміну інформацією з обмеженим доступом.

Згідно зі статтею 32 Закону України «Про державну таємницю», секретна інформація до скасування рішення про віднесення її до державної таємниці та матеріальні носії такої інформації можуть бути передані іноземній державі чи міжнародній організації лише на підставі міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або письмового мотивованого розпорядження Президента України з урахуванням необхідності забезпечення національної безпеки України на підставі пропозицій Ради національної безпеки і оборони України.

 

Верховна Рада ратифікувала Протокол між Кабміном України та урядом Республіки Молдова про внесення змін до міжурядової Угоди про взаємний захист секретної інформації.

 

За ухвалення законопроекту №0168 проголосували 236 депутатів.

 

Рада ратифікувала Договір між Україною та Королівством Таїланд про взаємну правову допомогу у кримінальних справах.

 

За ухвалення законопроекту №0171 в цілому проголосувало 226 депутатів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0