Рада хоче запровадити електронні суди

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення законопроекту за основу проголосували 253 депутати.

 

Законопроект, зокрема, запроваджує інститут електронного суду, а також ряд інших новел.

 

Дотримання розумних строків розгляду справ, процесуальна економія та зменшення навантаження на суди мають бути досягнуті за рахунок спрощення процедури та прискорення розгляду нескладних та менш значних справ, а в передбачених законом випадках – розгляду справи без виклику сторін. У таких справах строк розгляду становить не більше 60 днів з дня відкриття провадження у справі.

 

Для підготовки і розгляду складних справ передбачається загальне позовне провадження, що включає грунтовну підготовку справу до розгляду.

 

У межах підготовчого судового засідання мають бути вирішені всі процедурні питання: склад учасників, позиції по суті справи, направлення сторонами переліку питань по суті спору та надання відповіді на них, докази, клопотання тощо. Для підготовки справи до розгляду по суті встановлюється строк до 60 днів з дня відкриття провадження в справі.

 

Разом з тим, сам розгляд справи по суті має відбуватися протягом короткого строку, але не більше 30 днів, і, за окремими винятками, без можливості зупинення або повернення до стадії підготовчого провадження.

 

Несвоєчасне подання або приховування доказів матиме наслідком їх наступне неприйняття судом, а також застосування заходів процесуального примусу.

 

Зловживання процесуальними правами буде тягнути практичні негативні наслідки, такі як повернення відповідної заяви без розгляду, процесуальні обмеження, застосування заходів процесуального примусу, дисциплінарна відповідальність адвоката, прокурора тощо.

Законопроектом передбачено посилення ролі судового збору як основного джерела фінансування судової системи та як економічного стимулу для сторін використовувати нові процедури розгляду справи (Зокрема, ставка судового збору при поданні позову в електронній формі є меншою), досягати примирення без судового рішення (законопроект передбачає повернення 50% судового збору в такому випадку); утримуватися від зловживання процесуальними правами та порушення процесуальних обов’язків тощо.

Учасникам справи забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, не залишаючи свого житлового або робочого приміщення, а для свідків, експертів – в приміщенні іншого суду. Право учасників справи звертатися до суду “в паперовій формі” залишиться у них і після впровадження “електронного суду”.

 

Окрему увагу в законопроекті приділено забезпеченню діяльності Верховного суду та створенню механізмів, які забезпечать єдність правозастосовчої практики в рамках єдиного касаційного провадження.

 

Так, рішення суду у конкретній справі переглядається у касаційному порядку Верховним судом за відповідною скаргою лише один раз. При цьому, Верховний суд може діяти у складі колегії, палати, об’єднаної палати відповідного касаційного суду, Великої Палати Верховного суду.

 

Згідно з проектом закону, Верховний Суд буде розглядати справи в складі колегії з трьох або більшої непарної кількості суддів.

 

Також в законопроекті наголошується, що колегія суддів може передати справу на розгляд палати, до якої входить ця колегія, або об’єднаної палати відповідного касаційного суду або Великої палати Верховного Суду.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ14:00, неділя, 25 червня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>
У Трускавці завершився ІІ Форум місцевого розвитку: підсумки

У Трускавці завершився ІІ Форум місцевого розвитку. Упродовж трьох днів – з 23 до 25 червня – понад 400 його учасників з України, Польщі, Угорщини, Румунії на найвищому рівні обговорювали теми регіонального розвитку Карпат, децентралізації та роботу органів місцевого самоврядування.   Центральною подією Форуму стала дискусія «Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці […]

13:25, неділя, 25 червня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

Робоча група у найближчі тижні завершить розробку законопроекту про реінтеграцію ОРДЛО, який дасть змогу перейти до нового формату захисту східних територій України. Таку думку висловив Голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє “5 канал”.   За словами спікера, повного тексту документа ще немає, проте робоча група вже визначилася з ключовими його положеннями. Але чи встигнуть розглянути […]

13:22, неділя, 25 червня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

Міністерство внутрішніх справ відкриє реабілітаційний центр для військових, які отримали контузії. Про це сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє прес-центр Міністерства внутрішніх справ.   «Вже запущена програма з реабілітації людей, які отримали контузії від вибухів під час бойових дій. Ми робимо медичний центр. Це спеціальний центр, який буде розташований в Київській області. На нього […]

10:14, неділя, 25 червня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

Президент Петро Порошенко привітав українців із Днем молоді. Текст вітання розміщено на його офіційному інтернет-представництві.   “Молоді юнаки та дівчата зі світлими помислами, з великим патріотизмом, енергією і добром у серці героїчно кидають виклик злу та несправедливості. Пишаюся тим, що молодь завжди стояла в авангарді історичних змін, боротьби за незалежність України – від Героїв Круг […]