Росія порушила територіальну цілісність України у найвідвертіший спосіб – НАТО

Росія, що як країна-підписант Будапештського меморандуму взяла на себе зобов’язання захищати Україну, натомість порушила її територіальну цілісність у найвідвертіший спосіб.

 

На цьому наголосив помічник генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеки Сорін Дукару, виступаючи на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“Росія, сусідня держава, яка колись пообіцяла захищати територіальну цілісність України, порушила цю територіальну цілісність у найвідвертіший спосіб, незаконно анексувавши Крим та підтримуючи відкрите і приховане застосування сили на Сході України”, – сказав Дукару.

 

Помічник генсека НАТО наголосив, що Україна стала “жертвою не лише класичної форми військової агресії, а й сучасної гібридної загрози”.

 

“Дійсно, жодна країна у світі, можливо, не постраждала так від майже повсякденних кібернападів на електричні мережі, громадський транспорт, аеропорти, банківські та фінансові системи”, – заявив він.

 

На переконання представника НАТО, у результаті наразі перед Україною стоять найбільші виклики з часів здобуття незалежності.

“Чи подолає Україна ці виклики? Я вірю в те, що вона зможе це зробити. Тому що народ має силу, характер і волю до цього. І вона не самотня у цьому. Разом з іншими представниками міжнародного співробітництва НАТО на її боці”, – заявив Дукару.

Він додав, що Україна і НАТО ще не були такими близькими “і в політичному, і у військовому, практичному плані співробітництва”.

 

“Політично Північноатлантична рада неодноразово наголошувала, що так званий “референдум” у березні 2014  року в АР Крим був і незаконним, і нелегітимним. В той же час НАТО підтримує мирне врегулювання конфлікту на Сході України, поважаючи при цьому повністю суверенітет та територіальну цілісність України. У практичному сенсі ми використовуємо рамки комісії Україна-НАТО, щоб здійснювати необхідні заходи на допомогу цій країні. Ми підтримуємо комплексні реформи сектору оборону і безпеки України. Практична допомога НАТО також здійснюється через декілька трастових фондів”, – зазначив помічник генсека Альянсу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0