Школи без атестації: у Міносвіти пояснили, що буде далі

Згідно з законом “Про освіту”, ліквідована атестація шкіл та функції інспектування в місцевих органах влади. Контроль якості освіти в школах буде здійснювати Держслужба з якості освіти. Про це повідомив очільник Держслужби Руслан Гурак під час стратегічної сесії «Система забезпечення якості шкільної освіти. Завантаження», повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

 

«Ми змінюємо ідеологію Державної служби якості освіти через нові підходи в роботі. Насамперед – трансформація системи «контролю та покарання» в систему «довіри та допомоги». Враховуючи наявний значний розрив очікувань з боку безпосереднього замовника якісної освіти – суспільства, ми повинні: з одного боку, задовольнити суспільні потреби у достовірній, повній, точній і своєчасній інформації про те, як забезпечується освітній процес, а з іншого боку, допомогти кожній школі сформувати якісне освітнє середовище», – розповів Гурак.

 

Він зазначив, що Закон «Про освіту» ліквідував атестацію шкіл – процедуру, яка себе дискредитувала як неефективна. Також скасовано функції інспектування в місцевих управліннях освіти. Тобто повноваження з контролю якості освітньої діяльності переходять від місцевих органів влади до ДСЯО.

Передбачається, що одним із основних інструментів забезпечення і підвищення якості освіти повинен стати так званий інституційний аудит. Результатом інституційного аудиту будуть рекомендації для усунення та попередження порушень, а також ефективного і сталого розвитку закладу освіти.

Нині Державна служба перебуває у активній фазі створення. Наразі вже затверджено Положення про неї та приведені у відповідність нормативно-правові акти для забезпечення її діяльності; розроблено рішення уряду щодо утворення територіальних органів Служби; розпочато роботу з розробки стандартів та рекомендацій щодо внутрішньої системи забезпечення якості повної загальної середньої освіти та процедури проведення інституційного аудиту в школах.

 

Як відомо, нещодавно уряд затвердив положення, в якому прописані повноваження Державної служби якості освітиКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0