Складну історію України і Польщі не варто політизувати – Кириленко

Складні сторінки українсько-польської історії не потрібно політизувати, а дати можливість історикам попрацювати і вийти на спільне бачення проблемних питань. Про це в коментарі журналістам у Варшаві заявив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.

 

“Насамперед, нам потрібно говорити мовою історичних фактів, але неупереджених, об’єктивних фактів без політичного препарування. Я вважаю, що політики повинні себе трохи стримувати, а дати можливість попрацювати історикам, дослідникам, нехай навіть з інших історичних шкіл у кожній країні, але вийти на спільне бачення найбільш складних подій”, – повідомив Кириленко.

 

Він підкреслив, що не бачить в Україні жодної налаштованості на ускладнення будь-яких стосунків з Польщею. “У нас кровопролитна війна на сході України і ми цю війну ведемо не тільки заради власного суверенітету, але також і за Польщу, Чехію, Німеччину, так й інші країни”, – підкреслив Кириленко.

 

Він зауважив, що ухвалення торік парламентами обох країн декларацій єдності та солідарності показують, що спільно “можна ухвалювати рішення, які прийнятні для усіх”.

 

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що вшанування в Україні національних героїв не спрямовано проти польської національної пам’яті.

“Якщо це хтось сприймає саме так, то ми повинні це обговорювати і виходити на спільне розуміння трагічних сторінок історії”, – резюмував Кириленко.

Віце-прем’єр-міністр України бере участь у Варшаві в симпозіумі “Три революції – портрети України”, в якій беруть участь значна частина української політичної та експертної еліти.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0