У Нацбанку переконані, що економічне зростання прискориться у наступні 2 роки

У Національному банку переконані, що після тимчасового уповільнення у 2017 році, економічне зростання поступово прискорюватиметься у 2018-2019 роках.

 

Цьому сприятимуть подальше підвищення споживчого та інвестиційного попиту високими темпами, а також зростання експорту на тлі поліпшення умов зовнішньої торгівлі. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

 

«Після тимчасового уповільнення у 2017 році економічне зростання поступово прискорюватиметься у 2018-2019 роках», – йдеться в повідомленні.

 

У НБУ зазначають, що у 2017 році зростання економіки уповільниться до 1,9% через падіння виробництва в окремих галузях промисловості внаслідок припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей та захоплення підприємств, що розташовані на непідконтрольних територіях. Найбільш суттєво на перегляд прогнозу вплинуло очікуване збільшення зовнішньоторговельного дефіциту. Це відбудеться через переорієнтацію підприємств енергетичного та металургійного сектору на імпортовану сировину для заміни втраченої ресурсної бази, а також втрату виробничих потужностей експортоорієнтованих галузей промисловості.

 

«Частково це буде компенсовано сприятливою зовнішньою кон’юнктурою: середній рівень цін у 2017 році перевищить показники 2016 року. Зокрема, очікується, що ціни на чорні метали, попри можливу корекцію, залишатимуться високими за рахунок збільшення попиту з боку США, Європи, Бразилії та Індії, а також на тлі відносно високих цін на сировину та дії антидемпінгових мит, уведених низкою країн», – додають в НБУ.

У 2018 – 2019 роках зростання ВВП прискориться до 3,2% та 4,0% відповідно. Насамперед цьому сприятимуть подальше підвищення споживчого та інвестиційного попиту високими темпами, а також зростання експорту на тлі поліпшення умов зовнішньої торгівлі, високих обсягів урожаю та налагодження альтернативних джерел постачання сировини.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ10:54, вівторок, 23 травня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловили співчуття сім’ям та близьким загиблих під час теракту в Манчестері. Як заявив Порошенко в Twitter, Україна разом із Великою Британією в ці трагічні часи.   “Шокований звісткою про теракт у Манчестері. Суворо засуджую будь-які акти тероризму. Мої найщиріші співчуття сім’ям та близьким загиблих. Україна разом з […]

10:52, вівторок, 23 травня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>
Парубій відкрив Раду

Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив пленарне засідання парламенту. У сесійній залі зареєструвалися 320 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу. Наразі тривають виступи депутатів. Згідно з регламентом, на виступи заплановано 30 хвилин. Як повідомляв Укрінформ, парламент сьогодні планує розглянути у другому читанні законопроект про збільшення частки української мови в телеефірі. Також у порядку денному питання екологічної […]

10:44, вівторок, 23 травня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

Систему публічних закупівель ProZorro вже довела свою ефективність, але її і надалі продовжать удосконалювати. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на 13-му світовому форумі про публічні закупівлі PRIMO, повідомляє кореспондент Укрінформу.   «За нашими підрахунками, з моменту запровадження досягнута економія бюджетних коштів на суму 24 млрд грн. Це колосальний ресурс для нашої країни. І […]

10:39, вівторок, 23 травня 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>

Робота сайту системи електронних закупівель ProZorro заблокована. Під час завантаження з’являється повідомлення про помилку. За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, через систему РroZorro вже було проведено закупівель майже на 700 млрд грн.