У жовтні осучаснять пенсії 5 мільйонам – Розенко

Осучаснення пенсій, заплановане урядом у жовтні 2017 року у рамках проведення пенсійної реформи, стосуватиметься більше 5 млн пенсіонерів, які отримують пенсії у проміжку між 1400 грн і 4500 грн. Для них таке підвищення розмірів пенсій відбудеться вперше за останні 4 роки. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Урядовий портал 

 

«Впродовж останніх років мінімальний розмір пенсії ми все-таки піднімали, а людям, які отримують пенсії у проміжку між 1400 грн і 4500 грн, впродовж чотирьох років жодної індексації не проводилося. А це все-таки більше 5 млн українців. І це дуже важливо, що ми визначилися, що осучаснення пенсій стане одним із елементів пенсійної реформи», – сказав Розенко.

 

Віце-прем’єр зазначив, що при цьому головне – забезпечувати справедливість, яка  полягає у тому, що ті люди, які мають достатній стаж роботи, і працюють тривалий час у легальному секторі економіки,  повинні отримувати достойні пенсії. Водночас Розенко зазначив, що пенсійна реформа, над якою сьогодні працює уряд, охоплює значно ширше коло питань, «і сподіваюся, що впродовж місяця-двох ми вийдемо на оприлюднення повної комплексної пенсійної реформи».

 

«Я б дуже хотів, щоб нинішній уряд уникнув якраз проблем і помилок так званої пенсійної реформи 2011 року, коли дискусія точилася лише навколо питань солідарної системи – що робити з пенсійним віком чи стажем. Саме через це тоді пенсійна реформа була дискредитована, а не проведена», – підкреслив урядовець.

 

Він вкотре наголосив, що повноцінна пенсійна реформа неможлива без запровадження накопичувального рівня і недержавного пенсійного страхування.

«Адже відповідно до тієї моделі пенсійної системи, яка записана в чинному законодавстві, солідарна частина займає лише 60% від загального розміру пенсії, 30 % – це накопичувальна система, і 10% – недержавне пенсійне страхування. Тому якщо реформувати лише солідарну систему, це все-одно буде лише 60% від того, що реально може отримувати людина, яка виходить на пенсію», – додав Розенко.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0