Учасникам АТО хочуть дозволити раніше йти на пенсію

Окремі категорії учасників проведення Антитерористичної операції планується зрівняти у правах пільгового виходу на пенсію з учасниками бойових дій. Відповідний законопроект №3252 про внесення змін до деяких законів щодо пенсійного забезпечення народні депутати ухвалили за основу 236 голосами, повідомляє Укрінформ.

 

Як зазначила голова Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова, цей законопроект передбачає запровадження єдиного підходу у застосуванні пільгового виходу на пенсію до всіх учасників бойових дій, зокрема й до учасників АТО.

 

За її словами, сьогодні лише люди, які отримали статус учасника бойових дій, мають право виходити на пенсію на 5 років раніше. У разі ж ухвалення цього проекту закону учасники бойових дій та АТО будуть зрівняні у правах дострокового виходу на пенсію.

Крім того, Рада ухвалила зміни до закону«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо необхідного страхового стажу для призначення пенсій інвалідам другої групи). Відповідний законопроект № 2511-а підтримали 289 народних депутатів.

Цим законодавчим актом подовжено до 1 січня 2017 року дію норми закону, яка надає особам, визнаним інвалідами II групи, право на призначення пенсії по інвалідності за наявності у них на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією страхового стажу, необхідного для призначення пенсій по інвалідності I групи.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0