Угорщина виділила стипендії для українських студентів – МОН

Відповідно до програми освітнього обміну, уряд Угорщини надає стипендії для українських студентів для продовження навчання у 2018-2019 навчальному році. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України, пише “Радіо Свобода”.

 

“40 стипендій за бакалаврськими та магістерськими програмами за гуманітарними, суспільствознавчими, технічними та медичними напрямками підготовки; 20 стипендій за магістерськими програмами повного циклу за технічними та медичними напрямками; 40 стипендій для навчання в аспірантурі у будь-якій іншій галузі”, – йдеться в повідомленні на сайті міністерства.

 

Повідомляється, що програми навчання доступні англійською та угорською мовами, а деякі пропонуються навіть німецькою та французькою. Як повідомили у МОН, останній термін подачі заявок – 16 лютого 2018 року.

 

Як повідомляв Укрінформ, 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав Закон “Про освіту”, певні положення якого, зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні, викликали стурбованість ряду країн. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ та Міністерству освіти і науки провести щодо цього закону консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

 

28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав 7-му статтю Закону “Про освіту” на розгляд Венеціанської комісії.

 

8 грудня Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо “мовної статті” Закону “Про освіту”. Зокрема, комісія рекомендує “внести зміни до Закону “Про освіту”, щоб забезпечити більше часу для поступової реформи; звільнити приватні школи від нових мовних вимог; запровадити у процесі реалізації закону новий діалог з усіма зацікавленими сторонами та, нарешті, “забезпечити, щоб виконання закону не загрожувало збереженню культурної спадщини меншин та безперервності вивчення мови нацменшин у традиційних школах”.

 

Зрештою, висновок Венеціанської комісії щодо “мовної статті” Закону “Про освіту” не зобов’язує Україну вносити до неї зміни.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0