Україна розраховує на пожвавлення інвестиційної співпраці з США – Гройсман

Україна розраховує на пожвавлення інвестиційної співпраці з США у сфері енергетики, малого й середнього бізнесу та транспорту. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з головою Корпорації закордонних приватних інвестицій США (Overseas Private Investment Corporation, OPIC) Реєм Вошберном. Голова OPIC вступив на посаду в серпні 2017 року і відвідує Україну вперше.

 

«Україна сьогодні знаходиться у процесі трансформації. Ми подолали економічне падіння і вийшли на сталий економічний ріст. Нам треба проводити структурні реформи – задля подальшого зміцнення та динамічного розвитку. Ми говоримо про якісне перезавантаження держави, і для цього потрібні інвестиції. Американські інвестиції займають особливе місце. Ми в постійному діалозі з Американською торговельною палатою, з Посольством США – активно взаємодіємо з ними в питаннях розвитку ділового клімату», – сказав Глава Уряду.

У свою чергу глава OPIC повідомив, що Корпорація має великий інтерес до реалізації одразу декількох проектів в Україні, а саме – розвитку малого й середнього підприємництва, співпраці с державним енергохолдингом «Енергоатом», розвитку вітрової енергетики у південних областях, зокрема в Запоріжжі, а також в модернізації рухомого складу «Укрзалізниці». Окрема увага – проектам у секторі портової інфраструктури та організації поставок енергоресурсів, зокрема вугілля, з США.

«Проекти з підтримки малого та середнього бізнесу вже започатковані. Інші ініціативи знаходяться на фінальних стадіях переговорів», – сказав Рей Вошберн.

 

Він додав, що обсяг фінансування проектів з «Енергоатомом» становить не менше 250 млн дол., а проектів вітрової енергетики – близько 400 млн дол.

 

«США хочуть бачити Україну економічно сильною, розвинутою країною», – зазначив голова OPIC.

 

Прем’єр-міністр України подякував американській стороні і підкреслив, що наразі спільне завдання – «не розчарувати ані громадян України, ані партнерів».

 

Довідка. За 6 місяців поточного року товарообіг між Україною та США сягнув $2,5 млрд. Обсяг інвестицій за той же період – 537 млн дол.

 

Корпорація закордонних приватних інвестицій (Overseas Private Investment Corporation, OPIC) є федеральним агентством США, що надає інвестиційні послуги підприємствам малого, середнього та великого американського бізнесу у 140 країнах, що розвиваються.

 

OPIC почала здійснювати операційну діяльність у 1971 році та сьогодні існує як незалежне агентство у структурі виконавчої влади Федерального уряду. Обсяг операцій корпорації  перевищив 150 млрд дол. В Україні ОРІС працює з 1995 року, і за цей час було реалізовано понад 20 проектів в таких галузях, як агробізнес, телекомунікації, готельний бізнес, роздрібна торгівля, утилізація озброєнь тощо.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0