Україна та Грузія домовились про залізнично-поромне сполучення

У рамках Міжнародного Морського Форуму, який проходить у м. Батумі, підписано міжурядову угоду про організацію прямого міжнародного залізничного сполучення через порти України та Грузії. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

“Ми сьогодні підписали дуже важливий документ, який з’єднує Україну, Грузію, Казахстан і Азербайджан на Великому Шовковому шляху. Ця ініціатива отримала нове дихання і, безперечно, вона має великі перспективи. Наші країни доклали багато зусиль для того, щоб спростити логістику, зробити транзит більш дешевим, а найголовніше – збільшити швидкість доставки товарів, щоб це було максимально комфортно для бізнесу”, – сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

 

Очільник Мінінфраструктури також розповів, що його міністерство поставило перед собою завдання довести швидкість проходження контейнерів з Китаю до західних кордонів України до 9-10 діб. Окрім цього, за його словами, наразі тривають переговори щодо запровадження скрізного тарифу та спрощення митних процедур. “Сподіваюсь, цього року ми зможемо завершити всі формальності і з наступного року перейти безпосередньо до поставок. Є висока зацікавленість з боку країн ЄС. Для України це не тільки економічний, а й політичний проект. Ми маємо бути незалежними від настроїв окремої країни. Ми маємо запустити процедуру таким чином, щоб вантаж доставлявся вчасно та за будь-якої погоди: як політичної, так і економічної”, – наголосив Омелян.

Як раніше повідомлялося, Мінекономрозвитку спільно з Мініфраструктури заявляли про намір узгодити графік відправки поромів з порту “Чорноморськ” (Одеська область) в грузинські порти Батумі та Поті, аби уникнути затримок транспортування вантажів. Втім, як зазначалось, такі затримки виникають через тривалість обробки вантажів у грузинських портах.

Обмежувальні заходи з боку Росії в плані блокування транзиту вантажів з України призвело до суттєвого навантаження на альтернативний маршрут прямування товарів з України в Центральну Азію через Кавказ.

 

Зазначений маршрут наразі обслуговують два оператори – українська судноплавна компанія “Укрферрі”, у розпорядженні якої – три пороми місткістю 50 універсальних залізничних вагонів і 50 великовантажних автомобілів ТIR, а також болгарська судноплавна компанія Navibulgar з двома поромами місткістю 108 вагонів або 100 великовантажних автомобілів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0