Україна у Гаазі: якщо суд ООН не втрутиться, Росія продовжить теракти

Якщо Міжнародний суд ООН не застосує запобіжні заходи проти Російської Федерації, то в Україні триватимуть криваві атаки проти цивільного населення та етнічні утиски.

 

На цьому наголосив під час виступу в Гаазі професор з міжнародного права Гарольд Гонджу Коу, який є доповідачем з української сторони, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“Без запобіжних заходів від цього суду Росія продовжуватиме робити протилежне тому, що вимагає конвенція (Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму – ред.). Невинні цивільні платитимуть ціну”, – зазначив він.

 

За його словами, Україна донесла до суду цю справу, щоб зупинити кампанію порушення прав людини на своїй власній землі.

 

“Міжнародне право не може миритися з підтримкою дискримінації громадян та культурним стиранням нацією, яка стверджує, що забороняє фінансування тероризму та расову дискримінацію (йдеться про Росію – ред.) “, – уточнив Коу.

 

Він нагадав, що фінансування Росією тероризму не зменшується, російська зброя без перешкод перетинає кордон та потрапляє в руки угрупувань, які регулярно задіяні в терористичних актах та порушеннях щодо цивільних громадян.

 

“Якщо суд не втрутиться, такі терористичні акти знову траплятимуться”, – резюмував Коу.

 

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 6 березня, у Міжнародному суді ООН в Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Слухання триватимуть чотири дні – з 6 по 9 березня. Очікується, що суд ухвалить відповідне рішення протягом кількох тижнів.

16 січня 2017 року Україна ініціювала справу проти Російської Федерації в Міжнародному суді ООН, розташованому у Гаазі, за обвинуваченнями у порушенні Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму від 9 грудня 1999 року та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 21 грудня 1965 року.

Разом із позовом Україна подала запит про запровадження тимчасових заходів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ