Українські та японські науковці проведуть спільні дослідження у зоні ЧАЕС

В Україні розпочинаються дослідження в рамках спільного українсько-японського науково-технічного проекту SATREPS щодо співпраці двох країн у питаннях управління зоною відчуження після аварій на АЕС. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час прес-конференції з нагоди запуску проекту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“Ми починаємо спільний проект – партнерство науково-технічної співпраці заради сталого розвитку. Насправді, це не є перша співпраця між українською та японською стороною, нашими науковцями та урядовими організаціями. На жаль, нас об’єднали у цій співпраці не надто приємні речі – це аварії на Чорнобильській станції -і на станції Фукусіма”, – сказав Семерак.

 

За його словами, проект був ініційований українськими науковцями і підтриманий японськими партнерами та спрямований на те, щоб найти нові рішення управління забрудненими радіонуклідами територіями, перетворення цих територій на радіаційно й екологічно безпечні та повернення їх у використання.

 

У свою чергу, посол Японії в Україні Сумі Шігекі зазначив, що головна задача проекту SATREPS – це дослідження радіоекологічного впливу аварій на атомних електростанціях.

 

“На сучасному етапі Україна і Японія перебувають на стадії надзвичайно активної співпраці. Японія підтримує Україну в дуже багатьох галузях і аспектах. Зокрема, Японія дуже чітко задекларувала свою підтримку суверенітету України і також задекларувала допомогу Україні на суму 1,8 млрд доларів. Також Японія й Україна мають спільний сумний досвід аварій на атомних електростанціях, що також послужило додатковим поштовхом розвитку співпраці між нашими країнами”, – підкреслив посол.

Він висловив сподівання, що результатом цього проекту буде більш чітка оцінка і прояснення багатьох незрозумілих моментів щодо впливу радіації на природне середовище.

Разом з тим, голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук пояснив, що реалізовуватиметься проект 5 років, протягом яких українські та японські науковці спільно моніторитимуть, досліджуватимуть динаміку поведінки радіонуклідів в зоні забруднення. Для цього урядові організації Японії також нададуть українським науково-дослідним установам новітнє обладнання.

 

“У результаті ми отримаємо міжнародне підтвердження відносно наших висновків щодо безпеки зони відчуження, а також пропозиції та спільні рекомендації щодо зміни режиму управління”, – додав Петрук.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0