Уряд готує новий закон про фінансування ПТУ

Кабінет Міністрів розробляє новий законопроект щодо фінансування професійно-технічної освіти і наступного пленарного тижня документ буде внесено до парламенту. Про це у п’ятницю під час виступу з трибуни Верховної Ради заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє Укрінформ.

 

“Нагальне завдання – врегулювання проблеми професійно-технічних навчальних закладів. У нас є підхід, який ми пропонуємо Міністерству фінансів, і ми вийдемо до Верховної Ради з новим законом на цю тему на наступному пленарному тижні”, – сказала Гриневич.

 

Так, за її словами, зараз всі проблеми з ПТУ “гасять фактично вручну”, тому уряд планує розробити системний підхід їх розв’язання.

 

Міністр наголосила, що це питання повинно бути вирішене до 1 вересня шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу. “Тут для нас надзвичайно важливе питання – це питання внесення змін до Бюджетного кодексу. Ідея полягає в тому, що субвенція на здобуття загальної середньої освіти та часткова субвенція на професійну підготовку від держави на гостродефіцитні спеціальності й спеціальності національного значення, коли в якомусь училищі готуються фахівці для кількох областей чи всієї України, а з місцевого бюджету кошти на професійну підготовку тільки на ті професії, які використовуються для комунального господарства, для обслуговування місцевої інфраструктури”, – пояснила Гриневич.

 

Вона підкреслила, що говорячи про місцеві бюджети, має на увазі бюджети обласних міст і обласні бюджети. “Ми не розглядаємо можливостей міст обласного значення, які є маленькими і не можуть утримувати професійно-технічні навчальні заклади”, – запевнила міністр.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0