Уряд схвалив стратегію управління відходами до 2030 року

Кабінет міністрів схвалив Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, наразі в Україні вкрай складна ситуація зі сміттям, адже уже накопичено близько 36 млрд тонн відходів, а це, за його словами, понад 50 тисяч тонн на один кілометр квадратний.

 

“Щороку в Україні утворюється близько 10 тонн відходів на одного мешканця нашої країни проти 5 тонн у країнах ЄС”, – підкреслив урядовець і додав, що утилізація здійснюється лише 30% промислових відходів і 4% побутових відходів.

Семерак зазначив, що схвалена урядом стратегія є “першим несегментарним документом часів незалежності України”, а сам документ пройшов усі стадії обговорення з громадськістю, експертами, комітетами ВР, бізнесом тощо.

Він пояснив, що стратегія поділена на 7 розділів, кожен із яких передбачає принципи управління певними видами відходів. Міністр відзначив, що, зокрема, до 2030 року планується запровадити роздільне збирання відходів мінімум у 5 тисячах населених пунктів та створити 250 центрів збирання відходів споживання.

 

Водночас урядовець наголосив, що для виконання Стратегії буде розроблений ще загальнонаціональний план та регіональні плани її впровадження.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0