Уряд відкрив інформацію про орендарів надр

Уряд відкрив інформацію про власників компаній, що претендують на користування надрами та дозволив бізнесу ініціювати винесення ділянок надр на аукціони. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

 

“Процес збільшення прозорості користування надрами та відкриття інформації у сфері надрокористування був розпочатий давно, і прийняття відповідної постанови – один з важливих його етапів. Проведення аукціонів з продажу спецдозволів є однією з складових механізму з точки зору корупційних ризиків, але відтепер, завдяки розкриттю інформації про реальних власників компаній, що претендують на користування надрами, їх кількість буде значно знижена”, – повідомила перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

Окрім того, зміни передбачають можливість для бізнесу самостійно ініціювати винесення окремих ділянок надр на аукціони, спрощують процедуру та уточнюють підстави для відмови у наданні надр в користування.

“Статистика останніх років свідчить про те, що через аукціон видавалося менше 5% спецдозволів. Тобто аукціони фактично не працювали. Постановою значно зменшується перелік підстав, якими раніше користувалися для уникнення аукціону та прибираються корупційні перепони для участі добросовісних компаній в аукціонах. Зокрема, тепер бізнесу буде надаватися достатньо часу та інформації для вивчення лоту, що виставляється на продаж. Це дозволить створити між надрокористувачами чесну конкуренцію”, – заявив голова офісу ефективного регулювання BRDO Олексій Гончарук.

 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 2 березня затвердив зміни до постанов №615 та №594 від 30 травня 2011 року, які регламентують порядок надання спецдозволів на користування надрами та проведення аукціонів з продажу таких спецдозволів.

 

Документ був розроблений групою експертів за участю Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства екології та природних ресурсів, офісу ефективного регулювання BRDO та громадських організацій.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0