В Україні по-новому нараховуватимуть пенсію

Сьогодні в Україні набув чинності Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», що повертає право громадян, які виходять на пенсію, подавати для нарахування виплат довідку про доходи за будь-які 5 років до 30 червня 2000 року.

 

З документом, опублікованим у газеті «Голос України» від 14 квітня, можна ознайомитися на офіційному порталі Верховної Ради України.

 

Раніше українці вже користувалися цим правилом, проте з 1 січня цього року через зміни в законодавстві для нарахування пенсії почали використовувати виключно доходи, отримані з 2000 року. Це призвело до того, що пенсіонери, яким нараховували виплати до 31 грудня минулого року, і ті громадяни, які подавали довідки про зарплату цього року, могли отримати абсолютно різні пенсії за однакових умов праці.

 

Нагадаємо, 29 березня парламент затвердив зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Упродовж року розмір мінімальної пенсії в Україні зросте на 134 грн і становитиме 1208 грн. Відповідно до закону про Держбюджет-2016, мінімальні пенсійні виплати зростатимуть з 1 травня і 1 грудня. Так, з 1 травня мінімальна пенсія становитиме 1130 грн, а з 1 грудня – 1208 грн.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ