Верховна Рада схвалила приєднання України до IRENA

Верховна Рада 254-ма голосами ухвалила Закон “Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA)”. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

Як йдеться у пояснювальній записці до закону, після його прийняття Україна стане членом Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA).

 

“Членство України в агентстві дозволить подавати заявки до фонду АDFD щодо отримання пільгових кредитів (наразі бюджет фонду складає 350 млн дол. США, кредити надаються на конкурсній основі під 1 – 2% терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, при умові співфінансування 50/50)”, – йдеться у документі.

 

Крім того, Україна отримає доступ до всієї наявної в агентстві IRENA інформації щодо використання відновлюваних джерел енергії, результатів новітніх досліджень та передового досвіду, а також прогресивних механізмів фінансування розвитку альтернативної енергетики.

 

“Це сприятиме налагодженню плідного співробітництва між Україною та розвинутими державами світу з метою розвитку альтернативної енергетики, створить умови для залучення експертної допомоги агентства IRENA щодо покращення нормативно-правової бази України у сфері відновлюваної енергетики”, – зазначається у пояснювальній записці.

Автори закону сподіваються, що членство в агентстві сприятиме зменшенню залежності економіки України від імпорту традиційних енергоносіїв, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції на світових ринках та ефективності споживання паливно-енергетичних ресурсів.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0