ВР ратифікувала договір із Молдовою щодо сталого розвитку Дністра

Верховна Рада ратифікувала Договір між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Молдова про співробітництво у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення закону №0146 проголосували 227 депутатів.

 

Зазначений договір укладено з метою забезпечення координації спільних дій України і Молдови, спрямованих на розв’язання нагальних транскордонних екологічних проблем, забезпечення сталого екологічного і соціально-економічного розвитку усього басейну Дністра.

 

Документ було підписано 29 листопада 2012 року у Римі на 6-й сесії наради сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер.

Річка Дністер є транскордонним водним об’єктом, вона тече з України у Молдову, а потім повертається в Україну та впадає у Чорне море. Площа басейну Дністра становить 72,1 тис. кв. км, з них у межах України знаходиться близько 73%, Молдови – 27%, Польщі – 0,05% усієї площі. На території басейну річки Дністер мешкає близько 8 млн осіб.

Басейн річки Дністер зазнає значного техногенного впливу внаслідок роботи небезпечних підприємств видобувної, хімічної, нафтохімічної, харчової та сільськогосподарської галузей. Спорудження у середній течії Дністра каскаду великих руслових водосховищ істотно вплинуло на природний гідрологічний стан річки.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0