Якщо боротьба з корупцією “загальмує”, відбудеться відкат назад – Мінгареллі

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі вважає, що у разі відсутності прогресу у боротьбі з корупцією в Україні можливий відкат назад у цій сфері. Про це він заявив у виступі на Всеукраїнському форумі “Громадська асамблея: SMART реформи”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“У галузі верховенства права ми мусимо й далі спільно боротися, але ви краще знаєте, які саме загрози існують, хто може спричинити відкати назад, щоб ми могли запобігти руйнуванню досягнень у сфері боротьби  з корупцією за останні роки. Бо якщо ми не будемо рухатися вперед, ми будемо відкочуватися назад”, – сказав Мінгареллі.

Він відзначив роботу влади України щодо створення Національного антикорупційнцого бюро, Національного агенства з питань запобігання корупції, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Водночас Мінгареллі зауважив, що тепер цим установам треба дати незалежність і ресурси, необхідні для виконання покладених на них завдань, інакше в них немає користі.

“Ми спільно мусимо добитися, щоб НАБУ зберегло свою незалежність і щоб на них не наїжджали представники інших органів. Ми мусимо також упевнитися, що НАЗК отримало всі необхідні інструменти для перевірки 1,5 млн е-декларацій, які досі не перевірені. Ми маємо упевнитися, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура отримає належну автономію і всі інструменти для виконання своєї роботи”, – підкреслив голова Представництва  ЄС в Україні.

 

Він також зауважив, що у ЄС повністю підтримують заклик скасувати “справді безглузду”  норму про необхідність подачі е-декларацій для антикорупціцних активістів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0