Янукович і його оточення знали про підготовку захоплення Криму – Петренко

Колишній президент Віктор Янукович і його оточення знали про підготовку Російською Федерацією захоплення Криму. Про це під час прес-конференції заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє Укрінформ.

 

“Фактично тодішнє українське керівництво держави, Янукович і його оточення, керівництво спецслужб на той час не могли не знати про ті активні дії, які вчиняли російські спецслужби і військові на території Криму. Фактично вони були поплічниками і допомагали в тому, щоб у Криму розвивалася підготовка до захоплення Криму в 2014 році”, – заявив міністр.

 

За його словами, виявлені факти, які засвідчують, що активну фазу підготовки до захоплення Криму Кремль розпочав ще у 2013 році.

“Ми розуміємо, що відповідний план був раніше. За оцінками експертів, він був підготовлений ще 10 років тому”, –  зазначив Петренко.

 

Під час збору доказів для ЄСПЛ, зауважив міністр юстиції, були отримані свідчення, які зафіксували момент самої окупації як наприкінці 2013 року, так і в лютому – березні 2014 року.

“Ми маємо низку доказів, документальних, захоплення в полон – уже після так званої появи «зелених чоловічків” – цивільного населення і застосування до них тортур… Це ще раз підтверджує, що так звана версія РФ про те, що вони емоційно відреагували нібито на революцію і допомогли своїм браттям, представникам на території Криму, які провели псевдореферендум, є повна брехня і нісенітниця”, –  зазначив міністр юстиції.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0