Яресько спростувала “проїдання” кредитів

Міністр фінансів Наталія Яресько пояснила, що частина кредитів, які надаються міжнародними організаціями, спрямовуються на збільшення резервів НБУ, тим самим сприяючи стабільності гривні, а інша частина позик йде на відновлення економіки. Про це вона написала у Фейсбуці.

 

“Частина кредитів – таких, які дають нам МВФ чи ЄС, – це кредити, що дозволяють збільшити резерви Національного банку (й тим самим посилити стабільність нашої гривні) або сплатити за набагато дорожчі кредити попередніх років. А ще частина кредитів – це інвестиційні позики, що спрямовуються не на “проїдання”, а на відновлення економіки України, покращення її інфраструктури, тобто покращення якості життя наших громадян “тут і зараз”, – зазначила Яресько.

 

За словами міністра, такі інвестиційні кредити є, по-перше, надзвичайно дешевими для країни та часто мають значний пільговий період, в який від України не вимагають повернення коштів. А по-друге, у період кризи їм фактично немає альтернатив. Вони вже зараз допомагають Україні втілювати модернізаційні проекти, на які не вистачає ані коштів бюджету, ані приватних інвестиційних ресурсів.

“Гарний приклад таких кредитів – 17 млн євро позики на модернізацію міської мережі водопостачання у місті Чернівці. Уряд ФРН надав ці кошти на 30-річний термін, вартість позики – лише 2% річних, й плюс до того, перші 10 років є пільговими – тобто платежів протягом цього періоду взагалі не буде. Цей проект дозволить Чернівцям вирішити проблеми, які через зношеність мережі водопостачання тривають роками”, – підкреслила Яресько.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0