Закон про освіту не звужує права, а розширює можливості нацменшин – Гройсман

Закон “Про освіту” не звужує права представників національних меншин, а навпаки – розширює їхні можливості у вивченні рідної та державної мов. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час підсумкової прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Це закон про освіту в Україні, а не закон про мови. Це треба розуміти. По-друге, якщо ми говоримо про мову, я вважаю, що українська мова має бути захищена. У нас є місця компактного проживання національних менших, в яких узагалі ніхто не говорить українською. Тому вважаю, що це негативно впливає на розвиток особистостей, в тому числі і представників національних меншин. Цей закон про освіту не звужує права нацменшин, а розширює можливості для вивчення мов національних меншин і рідної української мови. Бо коли закінчиш українську школу, то напевно будеш складати зовнішнє незалежне оцінювання, в тому числі з української мови, і ти маєш можливість вступити до українських вишів. Але як до них вступити, якщо ти не володієш українською мовою? Тому тут питання балансу. Я наголошую на тому, що ми відкриті, рекомендації будуть виконані і ми нікого ні в чому не пригнічуємо. Я хотів би, щоб мене почули представники всіх нацменшин і наші західні партнери», – наголосив Гройсман.

Прем’єр зауважив, що багатонаціональність і багатокультурність є «скарбом, який треба берегти», але при цьому він наголосив на підтримці розвитку державної мови.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0