Законопроект про Конституційний суд пройшов перше читання

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 5336-1 про Конституційний суд України. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 239 народних депутатів.

 

“Законопроект підготовлено із залученням широкого кола експертів, що, в свою чергу, дало можливість врахувати і викласти в законодавчих положеннях всі складні елементи діяльності Конституційного суду України та конституційного провадження. Особливо це стосується забезпечення незалежності Суду та запровадження інституту конституційної скарги”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

 

Зазначається, що запровадження конституційної скарги обумовило необхідність встановлення нової організаційної структури Суду, визначення підстав прийнятності конституційної скарги та закріплення нескладного і зрозумілого процесу конституційного провадження.

 

Зокрема, законопроект передбачає нову організаційну структуру Конституційного суду України. Велика палата, згідно із проектом закону, має діяти у складі усіх суддів КС і вирішувати питання у справах за конституційними поданнями та конституційними зверненнями.

Також передбачається, що два сенати Суду, кожен із яких діятиме у складі дев’яти суддів, розглядатиме питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) законів України (їхніх окремих положень) за конституційною скаргою особи.

Пропонується також передбачити шість колегій суддів, кожна з яких діє у складі трьох суддів.

 

“До повноважень колегії суддів Конституційного суду України належить вирішення процесуальних питань. Ухвала про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою, постановлена трьома суддями колегії суддів Конституційного суду України, є остаточною”, – йдеться у пояснювальній записці.

 

При розгляді конституційної скарги, згідно із законопроектом, Конституційний суд України може видати забезпечувальний наказ, який є новим інститутом вжиття заходів захисту прав людини у виняткових випадках.

 

Крім того, проектом закону передбачено встановлення тримісячного строку для призначення новообраного судді замість судді, у якого закінчився строк повноважень або який досяг граничного віку перебування на посаді судді Конституційного суду України, та продовження виконання таким суддею своїх повноважень до призначення нового судді.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0