Золотовалютний запас виріс до $15,5 мільярда – НБУ

Міжнародні резерви України на 1 листопада 2016 року становили 15 млрд 514 млн дол. США в еквіваленті. Загалом за останні 12 місяців вони збільшилися на 20%. Про це повідомляє Національний банк.

 

«Міжнародні резерви України на 1 листопада 2016 року становили 15 млрд 514 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. У зв’язку з необхідністю здійснення платежів за державним боргом за місяць вони майже не змінилися. Загалом за останні 12 місяців вони збільшилися на 20%», – йдеться у повідомленні.

 

У Нацбанку зазначили, що у жовтні кошти надходили до міжнародних резервів з двох джерел. По-перше, регулятор проводив інтервенції на міжбанківському валютному ринку. У зв’язку з наявністю надлишкової пропозиції валюти на міжбанківському ринку НБУ провів протягом місяця 10 аукціонів з купівлі іноземної валюти. Жодного аукціону з продажу іноземної валюти протягом місяця проведено не було. В результаті, чиста купівля валюти Національним банком у жовтні становила 274,5 млн дол. США.

 

Ще одним джерелом коштів було розміщення урядом ОВДП, номінованих у євро, завдяки чому до резервів надійшло 141,3 млн євро (154,4 млн дол. США в еквіваленті).

 

Водночас збільшення резервів було нівельовано витратами коштів з них на здійснення платежів уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На зазначені цілі з резервів було спрямовано 365,8 млн дол. США, з них 310,1 млн дол. США – погашення та обслуговування державних цінних паперів, зауважили у регуляторі.

 

У Нацбанку відзначають, що за результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій уряду та Національного банку.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ8:56, п`ятниця, 23 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:33, четвер, 22 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0