Зовнішній борг України скоротився на $23,5 млрд – Яценюк

Валовий зовнішній борг України за рік скоротився на $23,5 млрд (16%). Про це під час засідання Кабінету міністрів заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє Укрінформ.

 

“За рік цифра валового зовнішнього боргу країни скоротилась на $23,5 млрд. На 16,5% ми скоротили борги. Крім того, ми скоротили державний і гарантований державою борг ще майже на $7 млрд”, – сказав Яценюк.

 

Прем’єр-міністр окрім цього зазначив, що основною проблемою є обслуговування боргів. “Основна проблема, з якою ми зіткнулись, це, звичайно, обслуговування боргів. Не ми ці кредити брали, але ми їх списуємо, ми їх реструктуризовуємо, і ми залучаємо кошти по вартості кредитного ресурсу в декілька разів нижче, ніж було до нас”, – зауважив Яценюк.

Він розповів про скорочення фактичних витрати держбюджету на обслуговування боргів. “Якщо раніше ми платили 7%, 10%, то зараз завдяки нашій програмі з МВФ це 1%. Саме тому нам вдалось завдяки широкій програмі реструктуризації і списання боргових зобов’язань на поточний рік зменшити фактичні витрати державного бюджету майже на 65 млрд грн”, – наголосив Яценюк.

Прем’єр-міністр також відзвітував про результати фіскальної стабілізації. “У результаті фіскальної стабілізації, якщо взяти цифри консолідованого дефіциту державного бюджету у 2014 році, це було більше 10%. Сьогодні це в 4 рази менше, – 2,5%. Це означає, якщо раніше нам треба було позичати 10% від загальних доходів бюджету і закривати дірку, – бо дірка була 10% у бюджеті, то зараз вона стала 2,5%”, – підкреслив Яценюк.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0