Вміст важких металів в грунтах Львівської області не перевищує гранично допустимих концентрацій

Про це сьогодні, 19 вересня, під час сесії облради, розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

«Як свідчить агрохімічне обстеження земель сільськогоспродарського призначення на Львівщині забруднення ґрунтів важкими металами, залишками пестицидів та іншими полютантами носить переважно локальний характер, а вміст важких металів в грунтах не перевищує гранично допустимих концентрацій», – зазначила Наталія Хмиз.

Нагадаємо, що у Львівській області діє Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва на 2016 -2020 роки, яка передбачає фінансову підтримку суб’єктів господарювання в галузі сільського господарства у вигляді дотації на площу угідь, на яких проводяться заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів.

Дотація надається на освоєння земель під садівництво, ягідництво, пасовища після проведення агрохімічного обстеження земельних ділянок в розмірі до 400 грн/га, але не більше поточних затрат; розкислення ґрунтів шляхом внесення вапнякових меліорантів  до 500 грн/га; збагачення ґрунтів біологічним азотом шляхом інокулянтів азотфіксуючих мікроорганізмів  до 160 грн/га; сидерація ґрунтів  до 350 грн/га.

Як зазначила Наталія Хмиз у 2016 році підтримкою скористалось 28 господарств, що провели  заходи із збереження ґрунтів на площі 3,6 тис га.

У 2017 році – участь у програмі взяли 15 господарств.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ