Хорватія поділиться з Україною досвідом реінтеграції окупованих територій

Україна та Хорватія підписали Меморандум про молодіжне співробітництво та План взаємодії Українсько-Хорватської робочої групи з питань співробітництва на 2017 рік, що передбачає співпрацю передусім у питаннях реінтеграції територій.

Документи підписано у Загребі у рамках офіційного візиту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до Хорватії, повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, серед пріоритетних завдань на 2017 рік, передбачених підписаним Планом взаємодії, – вивчення досвіду хорватської сторони з питань реінтеграції окупованих територій та повернення біженців, відновлення довіри населення та відбудови інфраструктури, залучення міжнародної допомоги, соціального забезпечення на реінтегрованих територіях.

“Досвід  Хорватії є дуже важливим для нас, і ми задоволені, що така група створена і вже розпочала свою роботу”, – зазначив Прем’єр-міністр України.

У свою чергу його хорватський колега Андрей Пленкович наголосив, що Хорватія підтримує Україну у контексті протистояння російській агресії, не визнає незаконної анексії Криму та прагне поділитися із Києвом своїм досвідом мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Створена робоча група напрацює механізми вирішення ситуації, що склалася на окупованих територіях – в контексті виконання Мінських угод і в рамках роботи “нормандського формату”.

“Разом з європейськими партнерами ми працюємо над реалізацією мирної реінтеграції і бажаємо Україні швидко досягти цієї цілі”, – підкреслив Прем’єр-міністр Хорватії.

Крім того, метою Плану є чітка формалізація подальших спільних дій робочої групи у сфері організації візитів в Україну хорватських високопосадовців та проведення наступного засідання групи восени цього року в Києві.

Також підписаний сьогодні Меморандум між Міністерством молоді і спорту України та Міністерством з питань демографії, сім’ї, молоді і соціальної політики Республіки Хорватія про співробітництво у молодіжній сфері укладено на три роки з можливістю щорічної пролонгації. Він передбачає стимулювання розвитку дружніх зв’язків між молодіжними громадськими організаціями країн, встановлює основні форми співпраці у реалізації молодіжної політики.

Прем’єр-міністр України подякував хорватському колезі за політичну підтримку Києва, постійну гуманітарну допомогу українським воїнам та організацію оздоровлення українських дітей з лінії зіткнення.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ