ЄС має спільний план щодо гуманітарних проблем Донбасу – Геращенко

Тимчасово окупована територія Донецької і Луганської областей досі закрита для міжнародних гуманітарних місій, тоді як протягом трьох років туди вдерлося вже майже 70 російських “гумконвоїв”. Про це написала перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко у Facebook за результатами зустрічі з координаторами гуманітарних проектів ЄС.

“Окупований РФ Донбас залишається повністю закритим для міжнародних гуманітарних місій, натомість, туди з порушенням українського законодавства, протягом 3 років вдерлося майже 70 так званих гумконвоїв РФ. Україна вимагає негайного доступу саме міжнародних гуманітарних місій до окупованих територій”, – підкреслила парламентарій.

Вона зазначила, що гуманітарна й екологічна ситуація в зоні конфлікту залишається складною, переселенці найбільше потребують вирішення питань житла і створення робочих місць. За її словами, саме в цих сферах Україна потребує найбільшої підтримки міжнародних партнерів.

Геращенко розповіла, що голова Представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі разом з колегами розповіли про спільний план ЄС щодо гуманітарного розвитку, який передбачає реалізацію комплексних заходів задля допомоги цивільному населенню, що постраждало по обидві лінії розмежування.

“Плануємо, що в листопаді ми запросимо європейських колег на неформальну парламентську Мінську платформу, аби депутати могли долучитися до обговорення спільного гуманітарного плану ЄС”, – зауважила народний депутат.

Водночас Геращенко додала, що європейські партнери погоджуються, що без стабілізації безпекової ситуації, без сталого миру і дотримання режиму тиші гуманітарна ситуація залишатиметься складною.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ