З 1400 випускників-кримчан, які у 2014 поїхали до РФ, половина повернулася

Створена після окупації Росією Криму програма “Кримський випускник” сьогодні практично закрита. Із 1400 кримчан, які поступили до російських вузів, половина повернулися додому.

Про це у середу на прес-конференції у Києві повідомила експерт з питань освіти для жителів окупованих територій освітнього центру «Альменда» Валентина Потапова, передає кореспондент Укрінформу.

“У 2014 році Російська Федерація для кримчан створила програму “Кримський випускник”, згідно з якою діти отримували гарантоване бюджетне місце у будь-якому вузі Росії. Більше того, вони отримували місце у гуртожитку і отримували навіть ноутбуки. Програма “Кримський випускник” була настільки привабливою, що нею у 2014 році скористалися близько 1400 осіб, а в Україну тоді приїхали близько 300 осіб, скориставшись ЗНО”, – повідомила Потапова.

Вона процитувала слова “міністра” освіти Криму, за словами якої із 1400 кримських випускників, які поступили до російських вузів у 2014 році, 700 дітей повернулися до Криму.

“Отже, ці діти були відраховані. Це зрозуміло – там інша освітня програма, там усе інше, і нашим дітям там дійсно складно, і краще, щоб вони приїжджали до себе додому”, – вважає Потапова.

За її словами, наразі програма “Кримський випускник” фактично закрита.

“Цих пільг вже практично немає, вони(кримчани – ред.) поступають на загальних підставах. Єдине, у них зберігся вибір – вони можуть поступати через звичайні вступні іспити або черз ЄДІ – Єдиний державний іспит. Право кримчан здавати або не здавати ЄДІ цього року зберігається, у 2018 році швидше всього буде скасовано”, – повідомила експерт “Альменди”.

В Україні випускники шкіл на окупованих територіях цього року можуть поступати до українських вузів через освітні центри, створені при 12-ти вузах країни. З 19 червня вони розпочали прийом заяв випускників.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ