З наступного року випускники ПТУ та коледжів складатимуть ЗНО з української

Наступного року у процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання буде внесено низку новацій.

Про це на прес-конференції в Укрінформі розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, повідомляє кореспондент агентства.

“На сьогодні вже визначено: вперше у ДПА в формі ЗНО з української мови обов’язково будуть брати участь випускники професійно-технічних закладів, а також коледжів. Це дасть можливість подивитися, який рівень підготовки є в школі, протехзакладі і коледжі і в цілому спрямувати єдині вимоги до рівня оцінювання цих випускників”, – сказав Карандій.

За його словами, найбільші зміни очікуються у тестах з іноземних мов. Зокрема, з’явиться елемент оцінювання нового виду діяльності – сприйняття мови на слух. “Буде окремий блок – аудіювання. Крім того, передбачається, що в процесі ДПА буде використаний дворівнений тест за рівнем володіння мови В1 та В2″, – зазначив керівник УЦОЯО.

Третя новація, що передбачається в проведенні ЗНО наступного року, – адаптація тестів з української мови та літератури, математики та історії України для осіб з порушенням зору.

“Ця категорія не є великою, але ці люди потребують справедливого підходу в плані рівних умов доступу до вищої освіти”, – зазначив директор УЦОЯО.

Карандій повідомив, що надалі можливі ще деякі зміни, наразі триває розробка нормативних актів.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ