З понеділка на Грибовицькому сміттєзвалищі можуть відновити протиаварійні роботи

Зараз важливо провести протиаварійні роботи на Львівському міському полігоні ТПВ у с. Великі Грибовичі. Відтак, якщо вдасться до кінця цього тижня отримати необхідні дозволи, вже з понеділка буде відновлено роботи з протиаварійних робіт з підсилення дамби. Наступного тижня ми поінформуємо громадськість щодо цього. Про це заявив на прес-конференції у Львові міський голова міста Андрій Садовий.


Андрій Садовий зазначив, що на даний момент ситуація із вивезення сміття стабільна, але складна. “Підписаних довгострокових угод з тими чи іншими полігонами немає. Ми маємо проблеми із цим щодня, адже одні полігони відмовляються, доводиться шукати інших. Для нас це надзусилля. Адже щодня із міста Львова потрібно вивезти 550-600 тон відходів”, – повідомив міський голова.

 
Також мер зазначив, що під час зустрічі з Прем’єром було обговорене питання тарифної політики по ТПВ. “Нам потрібно розуміти, що якщо ми хочемо бачити заводи Європейського рівня, що за це потрібно платити. В нас ціна захоронення 1 тони сміття – 2,5 €, а у Європі від 40 до 180 €. І взагалі на будівництво нового полігону, і рекультивацію старого потрібно дуже багато коштів.  Тому ми не до кінця розділили кошти в бюджеті розвитку, а тримаємо резерв, щоб фіналізувати наше рішення і входити нашими грошима у процеси будівництва і рекультивації” – повідомляє Андрій Іванович.

 
Щодо земельної ділянки, яка була передана за дорученнмя Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана обласною адміністрацією для міста, то Андрій Садовий повідомив: “Нами створена експертна група, яку очолив академік Юхновський. Було проведено одне робоче засідання. Були проведені виїзди на місце і ведеться робота в експертних групах”, – зазначав А.Садовий.

 
Нагадаємо, що напередодні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав міську раду терміново почати роботи на Львівському полігоні твердих побутових відходів поблизу села Грибовичі. Протиаварійні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі були призупинені торік у вересні через протести мешканців району. Ще раніше, 28 травня 2016 року, на полігоні відходів спалахнула пожежа. Це призвело до загибелі 3 рятувальників, та зникнення 1 людини безвісти.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ