Завтра престольний празник відзначають у двох храмах Львова

4 грудня (21 листопада за старим стилем) Східна Церква відзначає одне з 12 найбільших церковних свят – Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Євангеліє нічого не говорить нам про подію уведення в храм Богородиці. Основою цього свята, як і Різдва й Успення Божої Матері, є традиція Церкви й апокрифічні книги, насамперед протоєвангеліє Якова і псевдоєвангеліє Матея «Про Різдво Пречистої Діви Марії».

У цих творах розповідається, що батьки Пречистої Діви Марії, святі Йоаким і Анна, будучи бездітними, дали обіцянку, що коли в них з’явиться дитина, то віддадуть її на службу Богові у храмі Єрусалиму. Господь вислухав їхні молитви і подарував їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели її до храму та віддали в руки первосвященика Захарії, батька святого Йоана Предтечі. Там Пресвята Богородиця перебувала, доки як доросла дівчина не була заручена з Йосифом.

Коли Йоаким і Анна, виконуючи обітницю, привели дитину в храм, Діву Марію зустрів первосвященик Захарія. Виконуючи веління Боже, він увів Її у Святая Святих – місце, куди міг входити лише первосвященик, до того ж – лише раз на рік. У храмі Богоотроковиця перебувала в спілкуванні з ангелами, там же було виткано ту Божественну тканину, котрою належало огорнути Господа.

У тому святому місці Пречиста Діва віддалилася від гріховної скверни і наблизилася до ангельського світу. Тому введення Діви Марії у храм є образом монашого посвячення, прийняття ангельського образу. Через деякий час Марія перевершила цей ангельський образ, бо стала Богоматір’ю, «чеснішою Херувимів і славнішою без порівняння Серафимів».

У Львові два храми названо на честь цього свята. Завтра престольний празник відзначають у церкві Введення в Храм Пресвятої Богородиці УГКЦ (Сихівський протопресвітерат), що розташована по вул. Чукаріна, 5 (адміністратор: о. Ортинський Любомир), а також у церкві УАПЦ Введення в храм пр. Богородиці, що на вулиці Запорізькій (настоятель: митр. прот. Олег Михалик).

Окрім того, храмовий празник завтра відзначають у церкві УПЦ КП Введення в храм Пресвятої Богородиці, що у Брюховичах (вул. Курортна, 6; настоятель – митр. прот. Ярослав Ощудляк)

У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Початок нового господарського року у введенських повір’ях виступає чітко: до Введення можна копати землю, від Введення до Благовіщення не можна; жінки запасаються глиною до Введення. Від Введення до дев’ятого четверга не годиться бити білизну на воді праниками, бо то, мовляв, шкодить ниві, може навести бурю. З цих самих мотивів треба було й коноплі потерти до Введення. Як і на Новий Рік (а також і на Різдво і на Великдень), хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо. Тому сусіди стримуються заходити на Введення вранці до чужої хати, щоб потім не було нарікання, що то вони принесли нещастя: «Коли ввійде (першим) молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, – то це злий знак», – писав Іван Франко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ14:40, вівторок, 20 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:33, вівторок, 20 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0