Житло для переселенців: Тука розповів про перспективи пільгових кредитів

Тимчасово переміщеним особам, які втратили нерухомість унаслідок військових дій на Донбасі або під час окупації Криму, будуть надані пільгові кредити на придбання житла. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука під час круглого столу “Захист прав вимушених переселенців: пошук сталих рішень стосовно житлових питань”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз у процесі розробки чотири різних концепції (житла для тимчасово переселених осіб – ред.), які не виключають одна іншу, а навпаки, тільки доповнюють. Більш перспективною, з фінансової точки зору, є пільгове кредитування. Подобається нам це чи ні, але 99% наших західних партнерів, і я їх у цьому розумію, категорично заперечують проти надання соціального житла у право власності”, – заявив заступник міністра.

За словами Туки, до цього часу тимчасово переміщені особи отримували  помешкання виключно як соціальне житло, без права власності. Більшість переселенців оселялися у соціальних гуртожитках. Як зауважив заступник міністра, окремі групи переміщених осіб відмовлялися від документів на таке соціальне житло, щоб не втратити можливість отримати більш якісний варіант. Питання потребує негайного вирішення, для чого й розпочалася розробка спеціального законопроекту, який би забезпечив тимчасово переміщених осіб правом придбання власного житла на пільгових умовах.

“Цей законопроект направлений на вирішення саме питання житла для переселенців. Він розробляється за підтримки Ради Європи. В якому вигляді він буде підтриманий Верховною Радою, я не можу прогнозувати. Переконаний, що до нього вноситиметься багато змін, але це найдієвіший вплив, який тільки може бути. Наразі ми маємо забезпечити людей бодай таким житлом”, – сказав урядовець.

Тука зауважив, що законопроект щодо надання житла тимчасово переміщеним особам наразі розглядається у комітетах Верховної Ради. За даними заступника міністра, 75-80% переселенців зазначають, що проблема із забезпеченням житлом є найважливішою для них.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ18:38, вівторок, 25 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
18:37, вівторок, 25 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
18:34, вівторок, 25 вересня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0