Жюрі премії Сахарова посмертно нагородило Гонгадзе, Александрова та Шеремета

Жюрі премії імені Андрія Сахарова “За журналістику як вчинок” посмертно нагородило журналістів і громадських діячів пострадянських країн орденом імені Сахарова “за мужність”.

Про це повідомляється на сторінці премії в Facebook.

У списку нагороджених посмертно журналістів, загиблих на пострадянському просторі, 30 осіб – Георгій Гонгадзе, Ігор Александров, Павло Шеремет, Ганна Політковська, Юрій Щекочихін, Ігор Домніков, Наталія Естемірова, Анастасія Бабурова, Дмитро Холодов, Михайло Бекетов, Пол Хлєбников, Микола Андрущенко. Серед нагороджених також – опозиційний політик Борис Нємцов (випущені ним збірки «Путін і» були журналістськими розслідуваннями), а також Іван Скрипниченко, волонтер, який загинув на Мосту Нємцова.

У повідомленні жюрі премії зазначається, що “свобода слова – можливо, єдине, що коштує людського життя: немає нічого дорожчого за нього в цьому світі”. За рейтингом свободи преси Росія (у списку 24 з 30 журналістів – російські), давно влаштувалася в “червоній зоні”. Згідно з даними організації “Репортери без кордонів”, зі 180 країн вона залишається на 148-м місці, поступаючись Афганістану, Катару, М’янмі, Венесуелі, Пакистану (Україна на 102-м місці).

Премія імені Андрія Сахарова “За журналістику як вчинок” заснована в 2001 році правозахисником і підприємцем Петром Вінсом. До складу жюрі входять письменники, журналісти, правозахисники і соціологи.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ