Зубко про 79,6 мільярда залишків у місцевих бюджетах: Дехто – як хом’яки

Залишки коштів місцевих бюджетів щороку зростають і на 1 листопада цього року сягнули 79,6 млрд грн. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

“Припускаю, що ці кошти голови органів місцевого самоврядування свідомо акумулюють на передвиборчий період, аби за останній рік зробити все обіцяне”, – зазначив Зубко.

Зокрема,  він повідомив, що у державному бюджеті-2018 “на підтримку регіонального розвитку спрямовано 18,5 млрд гривень. Ідеться про кошти ДФРР, субвенції на соціально-економічний розвиток та розвиток ОТГ, фінансування медичної мережі первинного рівня на сільських територіях тощо. Плюс ще є 200 мільярдів місцевих бюджетів. І ми дуже хотіли б, щоб вони ефективно використовувалися”.

За словами Зубка, “ми бачимо тенденцію, як обсяги залишків коштів місцевих бюджетів щороку зростають. Станом на 1 січня 2016-го вони становили 31 млрд грн, 1 січня 2017 року – вже 49 млрд грн, а станом на 1 листопада цього року вони сягнули 79,6 млрд грн”.

Віце-прем’єр зазначив, що “приблизно 15-16 млрд гривень постійно лежать на депозитах. Я не сприймаю пояснення, коли місцеві керівники кажуть, що за рахунок відсотків наповнюють бюджети. Ми точно не збиралися віддавати величезний ресурс на фінансування банківської системи. Ці кошти виділяються місцевим громадам на проекти, які покращують життя людей. Припускаю, що ці кошти голови органів місцевого самоврядування свідомо акумулюють на передвиборчий період, аби за останній рік зробити все обіцяне”.

Як наголосив Зубко, “децентралізація створила умови для громад планувати діяльність на 3-5 років уперед. Вони мають сталі доходи, визначені податки і мають мислити і діяти стратегічно. А натомість дехто поводиться, як хом’яки – накопичити побільше, а далі невідомо, що із цим робити… Вони не зможуть одночасно витратити завелику для громади суму коштів. 20-30 млн гривень чи навіть 100 млн за один передвиборчий рік можна витратити, але 79 мільярдів – не вистачить ані проектів, ані підрядників, ані часу”.

Повний текст інтерв’ю читайте незабаром на сайті Укрінформу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ