На Львівщині вшанували пам’ять загиблих у «Бродівському Котлі»

На Львівщині вшанували пам’ять загиблих у «Бродівському Котлі»

24 липня 2016 року, з ініціативи громадськості, в тому числі «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», та за підтримки облдержадміністрації, у Бродівському та Золочівському районах відбулися заходи із вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському Котлі». Про це інформує прес-служба ГО «Товариство пошуку жертв війни «Память».

Зокрема, на горі Жбир, (неподалік с. Ясенів), а також в селі Підгірці Бродівського району, біля могил військовиків, які загинули під час боїв у «Бродівському Котлі» відбулися скорботні заходи та чин панахиди за загиблими. Для присутніх виступили учасники національно-визвольної боротьби, колишні дивізійники (учасники боїв під Бродами), члени Червоноградського, Бродівського, Львівського та Золочівського братств ОУН-УПА. У виконанні хорових капел, у тому числі хору «Нескорені» прозвучали патріотичні пісні, декламувалися вірші. Пам’ять про загиблих вшанували покладанням квітів, запаленням лампадок та виконанням Державного гімну Укаїни.
На військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина», що між с. Червоне та с. Ясенівці Золочівського району, відбулася панахида за загиблими, а також чин перепоховання останків п’яти вояків віднайдених КП ЛОР «Доля».
Також варто зазначити, що для всіх учасників заходу, з ініціативи ГО «Пам’ять» була організована експозиція, що включила показ взірців військової техніки, одностроїв, озброєння українських вояків дивізії «Галичина». Напередодні двадцять членів товариства «Пам’ять», гості з міста Києва та Хмельницького одягнені та споряджені у військові однострої вояків дивізії «Галичина» на військовій вантажівці, бронеавтомобілі, легкловику тих часів, здійснили марш (рейд) місцями, де проходили бої під час «Бродівського Котла». Марш був присвячений українським воякам які загинули в цих місцях підчас боїв. Похід пройшов з с. Гавареччина до с. Червоне, та відбувся через села: Теребежі, Гавареччина, Білий Камінь, Черемошня, Ушня, Єлиховичі, Сасів, м. Золочів, Хильчиці, Почапи, Скварява, Княже, Бонишин, Ясенівці. Повернулися учасників акції через села: Червоне, Княже, Скварява, Петричі, Ожидів, Янгелівка.

 

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ