ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: Стрийський парк

ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: Стрийський парк

Стрийський парк є одним із найстаріших і найгарніших парків міста Львова. Розташований він у місцевості “Софіївка”, Галицького району.

 

 

Парк був запроектований в 1876-1877 роках відомим майстром садово-паркового мистецтва, інженером  Арнольдом Рьорінґом на території колишнього Стрийського кладовища, закритого у 1823 році.

DSC_3311

 

 
Спочатку парком була лише його нижня частина. Верхня – пустувала. На ній у 1894 році була проведена Крайова виставка, для якої були збудовані численні виставкові павільйони. До цієї події у Львові відкрили електричний трамвай, а до території було підведено трамвайну колію.

 

DSC_3322
За всю історію свого існування, Стрийський парк для львів’ян був місцем як закоханості та радощів, так і розлуки й журби. Мешканці міста давно полюбили цей парк за його чарівність та загадковість. Витончені ліхтарі біля лавочок вздовж парку надають цьому місцю деякої таємничості, особливо у вечірню романтичну пору.

 

DSC_3351    DSC_3361

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Найвідоміше місце у парку серед львів’ян та туристів – це ставок з лебедями, який розташований неподалік від головних воріт. Особливою прихильністю це місце славиться серед закоханих пар та дітей, які так люблять спостерігати за птахами.

 

DSC_3319
У верхній частині парку є спортивні корпуси  університету «Львівська політехніка”, які розташовані в будівлях колишнього Палацу Мистецтв та Рацлавицької панорами. Також тут розміщений головний корпус Української академії дизайну, пам’ятник Яну Кілінському, кінотеатр «Львів», різноманітні ресторани та бібліотека № 18.

 

DSC_3348
Щодо рослинності, то у парку налічується понад 200 видів дерев і рослин, такі як червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, японський бузок, маньчжурська аралія, гінкго дволопатеве, тощо. Також у парку розташована оранжерея, альпінарій, платанова і липова алеї.

 

DSC_3355
Хоча з роками парк докорінно змінювався, вдосконалювався, але властивість приваблювати людей до себе в нього була, є і буде завжди.

 

Юлія БОРУХ. Фото автора


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:26, четвер, 23 лютого 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>
ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: Стрийський парк

Стрийський парк є одним із найстаріших і найгарніших парків міста Львова. Розташований він у місцевості “Софіївка”, Галицького району.     Парк був запроектований в 1876-1877 роках відомим майстром садово-паркового мистецтва, інженером  Арнольдом Рьорінґом на території колишнього Стрийського кладовища, закритого у 1823 році.     Спочатку парком була лише його нижня частина. Верхня – пустувала. На ній у 1894 році […]

14:43, вівторок, 21 лютого 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>
ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: парк імені Івана Франка

Затишний парк, як його ще в народі називають – парк Костюшка, розташований у центральній частині міста Лева, перед головним корпусом Львівського національного університету ім. Івана Франка. Парк Франка вважається найстарішим міським парком в Україні. Виник він на території колишніх міських ланів, які стали власністю багатої міщанської родини Шольц-Вольфовичів.   Наприкінці XVI століття Ян Шольц-Вольфович заклав невеликий сад, який пізніше перейшов в […]

13:47, вівторок, 21 лютого 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>
Художниця та скульптор Олена Подрез: “Є ідея – не бачу перешкод для її втілення”

Людина, яка з півслова вміє перенести тебе в атмосферу прекрасного. Так можна сказати про студентку Львівської Національної Академії Мистецтв Олену Подрез. Художниця та скульптор, надзвичайно цікава, ерудована, амбіційна та всебічно розвинута особистість.   Сама дівчина родом із міста Севєродонецьк, Луганської області. Олена захоплюється експериментами в живописі і графіці. Любить подорожувати, займатися йогою, кататися на велосипеді […]

19:23, вівторок, 14 лютого 2017  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0cat_name ?>
«Для творчості діє один закон – закон любові», – майстриня Руслана Бачкур

Ім’я цієї світлої та життєрадісної жінки поки що не є досить відомим на теренах Львова. Неймовірні плоди своєї творчості вона демонструє, здебільшого, своїй родині, учням та шкільному колективові. Від розмаїття філігранно зроблених прикрас руками пані Руслани «розбігаються очі». У кожній частинці прикраси, ляльки чи будь-якої інсталяції присутнє серце та душа майстрині, завдання якої, як вона […]