ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: Стрийський парк

ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: Стрийський парк

Стрийський парк є одним із найстаріших і найгарніших парків міста Львова. Розташований він у місцевості “Софіївка”, Галицького району.

 

 

Парк був запроектований в 1876-1877 роках відомим майстром садово-паркового мистецтва, інженером  Арнольдом Рьорінґом на території колишнього Стрийського кладовища, закритого у 1823 році.

DSC_3311

 

 
Спочатку парком була лише його нижня частина. Верхня – пустувала. На ній у 1894 році була проведена Крайова виставка, для якої були збудовані численні виставкові павільйони. До цієї події у Львові відкрили електричний трамвай, а до території було підведено трамвайну колію.

 

DSC_3322
За всю історію свого існування, Стрийський парк для львів’ян був місцем як закоханості та радощів, так і розлуки й журби. Мешканці міста давно полюбили цей парк за його чарівність та загадковість. Витончені ліхтарі біля лавочок вздовж парку надають цьому місцю деякої таємничості, особливо у вечірню романтичну пору.

 

DSC_3351    DSC_3361

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Найвідоміше місце у парку серед львів’ян та туристів – це ставок з лебедями, який розташований неподалік від головних воріт. Особливою прихильністю це місце славиться серед закоханих пар та дітей, які так люблять спостерігати за птахами.

 

DSC_3319
У верхній частині парку є спортивні корпуси  університету «Львівська політехніка”, які розташовані в будівлях колишнього Палацу Мистецтв та Рацлавицької панорами. Також тут розміщений головний корпус Української академії дизайну, пам’ятник Яну Кілінському, кінотеатр «Львів», різноманітні ресторани та бібліотека № 18.

 

DSC_3348
Щодо рослинності, то у парку налічується понад 200 видів дерев і рослин, такі як червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, японський бузок, маньчжурська аралія, гінкго дволопатеве, тощо. Також у парку розташована оранжерея, альпінарій, платанова і липова алеї.

 

DSC_3355
Хоча з роками парк докорінно змінювався, вдосконалювався, але властивість приваблювати людей до себе в нього була, є і буде завжди.

 

Юлія БОРУХ. Фото автора


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ