ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: “Високий замок”

ПАРКИ ЛЬВОВА ВЗИМКУ: “Високий замок”

Прогулянка вулицею Кривоноса заведе вас до Замкової гори. Піднявшись на на неї, ви побачите неймовірний краєвид міста.

 

 

CSC_3056

Розташований на горі парк «Високий замок» давно завоював прихильність львів’ян завдяки своїй красі та таємничості.

CSC_3067

 

Парк «Високий Замок» заснований в 1835 році та розпланований головним міським садівником Каролем Бауером. Загальна площа парку – 36,2 га. Складається він з двох терас. Нижня тераса є одним із найгарніших місць парку. Саме там розташовані будиночок садівника, пам’ятний знак на честь Максима Кривоноса, ресторан та нижній оглядовий майданчик.

 

CSC_3054

Парк «Високий Замок» заснований в 1835 році та розпланований головним міським садівником Каролем Бауером. Загальна площа парку – 36,2 га. Складається він з двох терас. Нижня тераса  є одним із найгарніших місць парку. Саме там розташовані будиночок садівника, пам’ятний знак на честь Максима Кривоноса, ресторан та нижній оглядовий майданчик.

CSC_3052

CSC_3072

CSC_3063

У парку переважають каштани, клени, явори, ясені, липи, берези, є кілька видів тополь, акації, сосни… На південній стороні рослинність буйніша, ніж на північній.

CSC_3066

У верхній частині парку з 1957 року розташований Львівський телецентр і Львівська телевежа заввишки 192 метри.
Цікаво, що саме за проектом Львівської телевізійної вежі побудовані у Андріївці (Черняхівська), Білопіллі, Донецьку, Івано-Франківську, Кам’янці, Кропивницькому, Котовську, Луганську, Одесі, Черкасах та Чернівцях.

CSC_3053

Цікавим фактом є те, що «Високий замок» – це найвища точка міста, і для того, аби сюди піднятися, потрібно здолати понад 123 метри.
Зазначимо, що цьогоріч планують розпочати реконструкцію руїн Високого Замку, оскільки вони наразі перебувають не в найкращому стані. Реконструкція передбачає консервацію залишків мурів Високого замку та незначні доповнення.

CSC_3064
«Високий замок» є дуже популярним парком серед львів’ян та гостей міста. Коли ви зійдете на Замкову гору, ніщо вже не нагадуватиме вам про гучне місто, яке вирує внизу. У зимову пору краса і величність парку заворожує мешканців та гостей славетного міста Лева ще більше.

ЮЛІЯ БОРУХ. Фото автора.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ