Художниця та скульптор Олена Подрез: “Є ідея – не бачу перешкод для її втілення”

Художниця та скульптор Олена Подрез: “Є ідея – не бачу перешкод для її втілення”

Людина, яка з півслова вміє перенести тебе в атмосферу прекрасного. Так можна сказати про студентку Львівської Національної Академії Мистецтв Олену Подрез. Художниця та скульптор, надзвичайно цікава, ерудована, амбіційна та всебічно розвинута особистість.

 

Сама дівчина родом із міста Севєродонецьк, Луганської області. Олена захоплюється експериментами в живописі і графіці. Любить подорожувати, займатися йогою, кататися на велосипеді і лижах.
У 2016 р. дівчина брала участь в міжнародній програмі обміну між вищими навчальними закладами «ERASMUS ». Там Олена перебувала півроку у м. Вроцлав, Польща, де отримала ще більшого досвіду, який з радістю розділить з усіма охочими.

 
- Розкажіть будь ласка про Ваш творчий шлях? З чого все почалося?
16763479_318345378562409_464786019_o- Почалося все ще зі школи. Моя подруга ходила до художньої школи, завжди мені розповідала, що вони там роблять і показувала свої роботи. Мене це все відразу захопило, і я разом із нею почала ходити на заняття і творити. Далі, після 9 класу я вступила до професійного училища в місті Львів, а потім й до Львівської Національної Академії Мистецтв, де й досі з радістю вчуся. Дуже мені пощастило з батьками. Вони завжди схилялися до моєї думки. Батьки ніколи не змушували робити те, що мені не подобалося, завжди притримувалися такої позиції, щоб я розвивалася в тому напрямку, який мені більше імпонує.

 

 

 

- Що стало для Вас поштовхом до проведення власних майстер-класів?
– Насправді, все сталося дуже спонтанно. Я шукала роботу і мені запропонували провести майстер-клас в одній студії у моєму рідному місті. Ні на хвилину не засумнівавшись, я погодилася на таку пропозицію. І діти мене захопили. Захопила їхня енергетика та дитяча наївність. Вони такі позитивні і відкриті. Саме тоді я вирішила, що хочу проводити й далі для них різні майстер-класи.
Для дорослих теж пробую щось нове. Експериментуємо з маслом, акрилом, з тушшю та аквареллю.

 

 

- Для роботи з дітьми потрібно мати терпіння. Чи вистачає Вам терпіння і де Ви його знаходите?
– Чесно, в мене самої інколи не вистачає терпіння. Але коли працюєш з дітками, то вони тебе спонукають. Просто треба вміти їх зацікавити, і тоді діти включаються в роботу.
Вони цікавляться всім, задають багато запитань, іноді навіть провокативних. З ними разом і сам вчишся чомусь новому. Діти завжди наштовхують на нові цікаві кроки та дії.

 
16754790_318345318562415_1654744537_n- Скільки часу у Вас займає створення якогось витвору мистецтва?
– Насправді, найбільше часу витрачаю на пошук самої ідеї. Виконання вже проходить швидше, оскільки ти знаєш, що ти хочеш зробити, як тобі це потрібно зробити, які треба використати матеріали. А от на ідею може піти як місяць, так і день, а може і 6 чи 7 місяців. Для захисту своєї дипломної роботи я обрала проблему танення льодовиків. Для мене ця тема і ця проблема виявилась дуже захоплюючою. Я досліджувала це явище довго, спостерігала за самими льодовиками з висоти гір. Тобто саме природа дала мені ідею. Насамперед, для появи ідеї потрібне натхнення.

 
- Чи продаєте Ви свої роботи?

 

– Роботи більше дарую, але й продаю. Я проти війни, яка зараз відбувається в нашій країні і вважаю, що Схід і Захід – одне ціле. Дві мої роботи були відправлені хлопцям, які захищають нашу Батьківщину в зоні АТО, оскільки хотілося підтримати їхній бойовий дух і показати, що ми їх чекаємо живими та здоровими.

 

 

16729643_318345225229091_1313370094_n- Звідки Ви черпаєте натхнення?
– Однозначно, мене надихають друзі та рідні. Але найбільшим поштовхом до натхнення є мої подорожі. Дуже люблю подорожувати, адже саме подорожі дають мені підґрунтя для творчості.

 

 

 

 

Розмовляла Христина ЧАПЛИНСЬКА


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ